O nas

Zespół Edukacji Zamku Królewskiego na Wawelu to grupa kreatywnych, dynamicznych i pomysłowych osób, które uwielbiają zadawać pytania, a przede wszystkim posiadają ogromne zasoby wiedzy, którymi chętnie się dzielą, by na nie odpowiadać. Dla Was przygotowaliśmy program edukacyjny podzielony w taki sposób, by każdy znalazł w nim coś dla siebie.

Program edukacyjny jest adresowany zarówno do grup zorganizowanych, jak i osób zwiedzających indywidualnie. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, studentów, nauczycieli, wykładowców akademickich i wszystkich dorosłych. Ponieważ kontakt z dziełem sztuki jest dla nas najważniejszy wszystkie spotkania odbywają się na wystawach stałych i czasowych Zamku Królewskiego.

Nasz program edukacyjny nieustannie ewoluuje. Dla każdej wystawy czasowej przygotowujemy inspirowane prezentowanymi dziełami sztuki zajęcia, spotkania, gry terenowe, warsztaty i wykłady.

Zapraszamy do śledzenia bloga i naszych profili społecznościowych, aby zawsze być na bieżąco z tym, co dla Was przygotowaliśmy. Regularnie będziemy udostępniać tu materiały, z których możecie skorzystać, pobrać je, użyć przy zabawie lub nauce.

NASZ ZESPÓŁ

Bogumiła Wiśniewska

bogumila.wisniewska@wawel.org.pl

Historyczka sztuki, muzealniczka i edukatorka. 

Zajmuje się tworzeniem programów edukacyjnych do wystaw czasowych i edukacją dla dorosłych. Nie ma dla niej wyzwań niemożliwych do zrealizowania.

Obcowanie ze sztuką jej zdaniem jest przyjemnością, która często budzi strach i niepewność. Zadaniem Bogumiły jest sprawić, że dowiecie się więcej i z początkujących entuzjastów staniecie się pasjonatami. Pragnie pokazywać jak wiele tajemnic kryje malarstwo, rzeźba i architektura, pomagać odkrywać nieznane lądy świata sztuki, uczyć technik analizy i interpretacji oraz ośmielać w podejmowaniu własnych artystycznych wyborów i opisywaniu wrażeń. W głębi serca podróżniczka – albo planuje wyprawę, albo już jest w drodze.  

Magdalena Gacek 

magdalena.gacek@wawel.org.pl

Absolwentka historii sztuki, ochrony dóbr kultury oraz zarządzania kulturą.

Zajmuje się opracowaniem scenariuszy i materiałów edukacyjnych do wybranych konkursów, prowadzi warsztaty dla rodzin z dziećmi na wystawach czasowych i podczas ferii. Dla Magdaleny w edukacji muzealnej najważniejszy jest dialog, nauka uważnego patrzenia i indywidualnej refleksji na temat sztuki. Fascynuje się sztuką i kulturą nowożytną oraz lokalnym dziedzictwem kulturowym. Wie, że nic nie wie i dlatego uczy się przez całe życie. Pomaga jej przy tym uważne słuchanie ludzi i obserwacja drobiazgów. Oprócz sztuki dobrze odnajduje się w towarzystwie natury, gór i aparatu fotograficznego.

Marek Torba 

marek.torba@wawel.org.pl

Pasjonat kultury starożytnej. Zajmuje się kontaktem z placówkami edukacyjnymi, organizacją lekcji muzealnych oraz Spotkaniami dla Seniorów. Podczas tych spotkań seniorzy pogłębiają wiedzę dotyczącą wawelskich zbiorów, poznają wystawy Zamku oraz pracownie konserwatorskie.  Wawel jest jego pasją od 35 lat. Zna Zamek i jego zakamarki jak własną kieszeń. Lubi podróże i operę barokową.