Przez zamek do domu

Twój dom może być duży lub mały, wiejski lub miejski, z tarasem, balkonem, piwnicą… Każdy dom jest inny – inaczej zbudowany, ozdobiony i wykorzystywany. Jest jednak coś, co łączy wszystkie domy na świecie – dom jest miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i dobrze. Tak samo jak Ty korzystasz z Twojego domu, tak królowie i ich rodziny wykorzystywali zamki. To właśnie był dom dla królewskich dzieci.

Dom królewien i królewiczów był większy niż Twój dom, mieszkało w nim więcej ludzi i wyglądał inaczej niż współczesne mieszkania. 

Pozwól, że zaprosimy Cię dziś do królewskiego domu, uchylimy rąbka tajemnicy i pokażemy, jak wyglądało życie codzienne na zamku. 

W książce znajdziesz zadania, które pozwolą zmienić Twój dom w rezydencję królewską. Książka jest dla Ciebie – możesz w niej rysować i wyklejać, zapisywać pomysły i inspiracje. Zaproś do zabawy najbliższych i bawcie się po królewsku.

Ebook i książka papierowa powstały w ramach programu Kultura Dostępna online. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.