Blog

przyroda na arrasach

Flora i fauna wypełniająca królewskie arrasy często wzbogacana jest o istoty fantastyczne, takie jak smoki czy jednorożce… Jaką przyrodę zobaczymy na arrasach?

BASIA NA WAWELU

BASIA NA WAWELU! Zapraszamy do wypełniania kart pracy i zwiedzenia z nimi wystawy „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021-1961-1921”

karta pracy arrasy: zwierzęta

Jeżeli kochasz otaczającą Cię przyrodę, ta karta pracy jest właśnie dla ciebie! Rozwiń swoją wyobraźnię, poznaj małych i dużych bohaterów arrasów, podziwiając przy tym piękno różnego rodzaju roślinności.

#zapytajkonserwatora

Na Państwa pytania odpowiada Kierownik Pracowni Konserwacji Tkanin Zabytkowych, związany od wielu lat z Zamkiem Królewskim na Wawelu, konserwator Jerzy Holc.

ze studiów nad znakami tkackimi

W ogromie problemów naukowych związanych z wawelską kolekcją arrasów niewiele uwagi poświęcono warsztatom, które je wykonywały. Jakie tajemnice kryją znaki tkackie na arrasach? Zapraszamy do lektury artykułu dr Magdaleny Piwockiej.

czym jest arras?

Kolekcja tapiserii Zygmunta Augusta była wyjątkowa w skali europejskiej – był to jeden z największych zbiorów tego typu tkanin. Czym w ogóle jest ten “arras” i dlaczego jest taki ważny?

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Follow My Blog

Get new content delivered directly to your inbox.